Így emelkednek durván a parkolási díjak a budapesti kerületekben
A Főváros a zöld rendszámos autókat sem kímélte.
Szoborpark lesz a Szabadság térből, ha minden így megy tovább: most a honlapja szerint, a neve ellenére külföldi partnerséggel nem rendelkező Gulágkutatók Nemzetközi Társaságának alelnöke javasolt oda egy emlékművet, amely a szovjet megszállás áldozataira emlékezik.
A Szovjetunióba hurcolt politikai foglyok és kényszermunkások emlékéve alkalmából szükséges volna felállítani a szovjet megszállás áldozatainak központi emlékművét, jelentette ki a Gulágkutatók Nemzetközi Társaságának alelnöke pénteken az M1-en.
Az emlékmű legméltóbb helye a budapesti Szabadság tér, hiszen ott már áll a német megszállás áldozatainak emlékműve, közölte Bognár Zalán. A megvalósítás annál is inkább szükséges, mert a szovjet megszállás nyomán az ország akkori területéről mintegy 900 ezer embert hurcoltak a Szovjetunióba, politikai fogolyként, hadifogolyként és málenkíj robotra, tette hozzá. Bognár Zalán úgy vélekedett: időszerű volna az ország 47 településen egykor működő 56 szovjet tábor emlékhellyé nyilvánítása is. Hozzátette, hogy csak négynek jelöli helyét emléktábla, és csupán egy helyen áll emlékmű.
A téma kutatása azért is időszerű, mert egyre kevesebben vannak azok a túlélők, akik be tudnak számolni a 70 évvel ezelőtt történtekről. Ez azért is fontos, mert a korabeli dokumentáció döntő része megsemmisült, mondta Bognár Zalán az MTI híre szerint.
A Gulágkutatók Nemzetközi Társasága székhelye Miskolcon van, honlapja szerint külföldi partnere (neve ellenére) nincs, angol nyelvű oldaluk három bekezdésnyi szövegből áll.